Opublikowano

Jak pielęgnować i czyścić baterie w kolorze chromu i złotym?

Tylko regularne czyszczenie baterii pozwala zachować jej walory estetyczne i funkcjonalne na długi czas. Dzięki systematycznemu czyszczeniu unikamy trwałych zabrudzeń, które później do wyczyszczenia wymagają użycia mocnych chemikaliów (a to zazwyczaj wiąże się z uszkodzeniem powłoki baterii).

Baterii absolutnie nie należy czyścić środkami, które zawierają składniki ścierne, kwasy, rozpuszczalniki lub chlor. Wybierając więc środek do czyszczenia bardzo ważną rzeczą jest zapoznanie się z jego składem.

Do czyszczenia baterii należy używać wyłącznie miękkiej ściereczki, aby jej nie porysować. Zanieczyszczenia z baterii pokrytych chromem najlepiej usuwać bardzo łagodnymi środkami, jak np. płyn do mycia naczyń, po czym obficie je spłukać czystą, letnią wodą i wytrzeć do sucha aby nie powstały zacieki. Powierzchnie złote należy czyścić za pomocą wody oraz bardzo delikatnej ściereczki bądź irchy.

Aby bateria służyła jak najdłużej nie można zapomnieć również o jej wewnętrznych elementach. Głowice, regulatory ceramiczne, przełączniki natrysku, mocowania wylewek itp. zaleca się konserwować dedykowanym do tego smarem silikonowo-teflonowym, posiadającym atest uprawniający do kontaktu z wodą pitną. Jest to bardzo ważne przy użytkowaniu baterii kuchennych. Taki zabieg w zależności od intensywności użytkowania zalecamy wykonywać raz na rok.

Jeśli bateria nie ma zostać zainstalowana od razu, tylko za np. kilka miesięcy – zaleca się jej przechowywanie z otwartym zaworem. Ma to na celu uniknięcie sklejenia okładzin głowicy i niemożność otwarcia zaworu.

Istotnym elementem, którego nie należy pomijać podczas czyszczenia jest napowietrzacz, czyli perlator. Zalecamy czyścić perlator raz w miesiącu. Aby konserwacja przebiegła właściwie należy wykręcić perlator z wylewki, wypłukać sitko pod bieżącą wodą, a następnie wkręcić napowietrzacz na swoje miejsce. Jeśli perlator jest zakamieniały należy jego sitko (tylko sitko, bez elementów chromowanych lub złotych) wymoczyć w roztworze octu z wodą lub jeśli to nie skutkuje, wymienić na nowe. Korzystanie z baterii z zatkanym napowietrzaczem może skutkować uszkodzeniem uszczelnień wylewki lub w skrajnych przypadkach awarią głowicy.

Opublikowano

Jak pielęgnować i czyścić baterie w stylu antycznym?

Ogromna część baterii prysznicowych, zlewozmywakowych oraz umywalkowych, które sprzedajemy w naszym sklepie, jest w stylu antycznym. Podczas czyszczenia baterii tego typu należy używać tylko delikatnej ściereczki i czystej wody z ewentualnym dodatkiem mydła. Używanie do czyszczenia środków zawierających kwas, alkohol, podchloryn sodu, podchloryn potasu, środków żrących, ściernych, wybielaczy lub rozpuszczalników może powodować uszkodzenie powierzchni baterii.

Jeśli na baterii pojawiły się osady z kamienia, należy rozcieńczyć ocet z wodą (pół na pół) i wyczyścić zabrudzenia, a potem przetrzeć je czystą wodą. Przed użyciem octu dla pewności, czy nie jest za mocny, można go nanieść na niewidoczną część baterii.

Do odkamieniania otworów wylotowych deszczownicy lub słuchawki prysznicowej, należy zamoczyć cały element w delikatnym roztworze octu z wodą. Do udrażniania zakamieniałych otworów deszczownicy można użyć np. drewnianych wykałaczek. Żadnego elementu nie wolno szorować lub udrażniać przy użyciu metalowych przedmiotów. Spowoduje to starcie warstwy ochronnej, co może grozić korozją elementu.

Producent dla uniknięcia korozji mosiądzu, zaleca raz na miesiąc woskowanie baterii woskiem do metalu lub nacieranie oliwą. Taką czynność należy przeprowadzić na dobrze wysuszonej i czystej baterii.

Raz na trzy miesiące zaleca się również odkręcenie deszczowni i oczyszczenie sitka filtrującego. W razie obecności dużej ilość zanieczyszczeń w instalacji wodnej czynność tą należy powtarzać częściej.

Jeśli koniecznie chcemy czyścić baterię gotowymi, dostępnymi w sklepach środkami chemicznymi, najlepiej je najpierw przetestować czy nie ścierają powierzchni używając ich na jakimś niewidocznym miejscu (np. na spodniej części baterii).

Jeśli bateria nie ma zostać zainstalowana od razu, tylko za np. kilka miesięcy – zaleca się jej przechowywanie z otwartym zaworem. Ma to na celu uniknięcie sklejenia okładzin głowicy i niemożność otwarcia zaworu.

Opublikowano

Jak pielęgnować i czyścić baterie w kolorze czarnym?

Tylko regularne czyszczenie baterii pozwala zachować jej walory estetyczne i funkcjonalne na długi czas. Dzięki systematycznemu czyszczeniu unikamy trwałych zabrudzeń, które później do wyczyszczenia wymagają użycia mocnych chemikaliów (a to zazwyczaj wiąże się z uszkodzeniem powłoki baterii).

Ogromna część baterii prysznicowych, zlewozmywakowych oraz umywalkowych, które sprzedajemy w naszym sklepie, ma kolor czarny. Do tego koloru i wykończenia baterii podczas czyszczenia należy używać tylko delikatnej ściereczki i czystej wody z ewentualnym dodatkiem mydła lub płynu do mycia naczyń. Używanie do czyszczenia środków zawierających kwas, alkohol, podchloryn sodu, podchloryn potasu, środków żrących, ściernych, wybielaczy lub rozpuszczalników powoduje uszkodzenie powierzchni baterii. Wybierając środek do czeszczenia bardzo ważną rzeczą jest zapoznanie się z jego składem.

Jeśli na baterii osadziły się ślady od kamienia, należy rozcieńczyć ocet z wodą i wyczyścić zabrudzenia, a potem przetrzeć je czystą wodą. Przed użyciem octu dla pewności, czy nie jest za mocny, można go nanieść na niewidoczną część baterii. Żadnego elementu nie wolno szorować lub udrażniać przy użyciu metalowych przedmiotów. Spowoduje to starcie warstwy ochronnej, co może grozić korozją elementu.

Do odkamieniania otworów wylotowych deszczownicy lub słuchawki prysznicowej, należy zamoczyć cały element w delikatnym roztworze octu z wodą. Do udrażniania zakamieniałych otworów deszczownicy można użyć np. drewnianych wykałaczek. Zatkane, nieczyszczone otwory deszczownicy mogą spowodować wzrost ciśnienia wody w jej wnętrzu – a w efekcie jej rozszczelnienie np. po bokach lub przy gwincie.

Producent dla uniknięcia korozji mosiądzu, zaleca raz na pół roku woskowanie baterii woskiem do metalu lub nacieranie oliwą. Taką czynność należy przeprowadzić na dobrze wysuszonej i czystej baterii.

Raz na trzy miesiące zaleca się również odkręcenie deszczowni i oczyszczenie sitka filtrującego. W razie obecności dużej ilość zanieczyszczeń w instalacji wodnej czynność tą należy powtarzać częściej.

Baterię można też w razie czego bez problemu pomalować – jeśli w jakimś miejscu zetrze się farba, oklejamy wtedy taśmą sąsiednie obszary, kupujemy czarną, matową farbę w spraju i malujemy ze sporej odległości. Jeśli koniecznie chcemy czyścić baterię gotowymi, dostępnymi w sklepach środkami chemicznymi, najlepiej je najpierw przetestować czy nie ścierają farby używając ich w jakimś niewidocznym miejscu (np. na spodniej części baterii).

Jeśli bateria nie ma zostać zainstalowana od razu, tylko za np. kilka miesięcy – zaleca się jej przechowywanie z otwartym zaworem. Ma to na celu uniknięcie sklejenia okładzin głowicy i niemożność otwarcia zaworu.

Opublikowano

Bateria kuchenna w stylu retro, jaką kupić?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób poszukuje wyjątkowych i oryginalnych rozwiązań aranżacyjnych dla swoich kuchni. Jednym z coraz bardziej popularnych elementów wyposażenia staje się bateria kuchenna w stylu retro. Jeśli również pragniesz dodać swojej kuchni nieco nostalgii i charakteru z lat 50. czy 60., to ten poradnik pomoże Ci dokonać odpowiedniego wyboru.

Czytaj dalej Bateria kuchenna w stylu retro, jaką kupić?

Opublikowano

Łazienka w stylu retro czy nowoczesnym – która będzie bardziej praktyczna?

Jednymi z dwóch, wiodących obecnie stylów, w których urządzane i projektowane są łazienki – są styl retro oraz styl nowoczesny. Naturalnie każdy z nich ma swoje wady i zalety, a ich wizualny odbiór jest ściśle uzależniony od gustu oglądającego. Styl nowoczesny cechuje się najczęściej prostotą wykończenia, zimnymi kolorami oraz dominacją szklanych powierzchni. Styl retro wiąże się na pewno z dużo cieplejszymi kolorami, finezyjnymi kształtami i fikuśnymi zdobieniami. Który jednak z tych dwóch podejść projektowych jest bardziej praktyczny podczas codziennego użytkowania?

Czytaj dalej Łazienka w stylu retro czy nowoczesnym – która będzie bardziej praktyczna?

Opublikowano

Czy czarne baterie są praktyczne? Czy łatwo się je czyści?

Czarne baterie zarówno łazienkowe, jak i kuchenne – są coraz bardziej cenione przez klientów. Dzieje się tak głównie przez ich niebanalny wygląd, wynikający przede wszystkim z ich koloru. Niestety, ale chociaż większość potencjalnych klientów przyznaje, że czarne baterie wyglądają pięknie – to wielu z nich głowi się, czy taki kolor jest w ogóle praktyczny i czy przypadkiem nie będzie na nich widać dosłownie każdego zacieku. Jak to wygląda w rzeczywistości?
Czytaj dalej Czy czarne baterie są praktyczne? Czy łatwo się je czyści?

Opublikowano

Czym może grozić zatkana deszczownica prysznicowa?

We współcześnie projektowanych łazienkach, z uwagi na ogromną wygodę i funkcjonalność, coraz większą popularność zyskują baterie prysznicowe z deszczowniami. Nie każdy jednak wie, że bateria prysznicowa z deszczownicą wcale nie jest bezobsługowa – i od czasu do czasu wymaga czyszczenia oraz udrażniania, dlaczego?

Czytaj dalej Czym może grozić zatkana deszczownica prysznicowa?

Opublikowano

Baterie prysznicowe – podtynkowe czy natynkowe, które wybrać?

W sklepach internetowych i stacjonarnych z wyposażeniem łazienek można spotkać najczęściej dwa rodzaje zestawów prysznicowych – podtynkowe i natynkowe (czyli te, które po prostu montuje się na wierzchu płytek lub jakiejkolwiek innej obudowy prysznica). Jaką jednak baterię prysznicową wybrać dla siebie? “Zewnętrzną” czy może podtynkową?

Czytaj dalej Baterie prysznicowe – podtynkowe czy natynkowe, które wybrać?

Opublikowano

Zestaw prysznicowy w stylu antycznym – gdzie będzie najlepiej pasować?

W chwili, gdy powstaje ten tekst, najczęściej kupowanymi bateriami prysznicowymi są te w kolorze czarnym, ewentualnie czarnym z przetarciami. W sklepach można jednak równie często znaleźć także baterie w równie pięknym, lecz bardzo niedocenianym kolorze – tzw. antycznym, który jest tak naprawdę kolorem mosiądzu. Czytaj dalej Zestaw prysznicowy w stylu antycznym – gdzie będzie najlepiej pasować?